Dzień Nauczyciela 2024 i nieoczekiwany konkurs

W Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta w Palos Heights szkolny kalendarz obfituje w wiele ciekawych wydarzeń, wśród których szczególne miejsce zajmuje Dzień Nauczyciela.

W tym roku społeczność szkolną połączył we wspólnej, doskonałej zabawie konkurs-niespodzianka pt. „Rozpoznaj nauczyciela swego po fotografii jego”, przygotowany z okazji Dnia Nauczyciela przez Grono Pedagogiczne. Organizatorką konkursu została Pani Anna Majchrowicz, która zebrała i przygotowała zdjęcia nauczycieli z ich dzieciństwa i młodości. Zgromadzone na wystawie fotografie nauczycieli – te czarno-białe i kolorowe, z lat przedszkolnych, szkolnych czy czasów studenckich – wzbudzały wiele emocji i wspomnień wśród nauczycieli, a także spotkały się z życzliwym przyjęciem uczniów i rodziców zainteresowanych udziałem w konkursie, którzy próbowali rozpoznać, które zdjęcie należy do danego nauczyciela.

W konkursie brali udział rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły, którzy w dniu 5 października 2024 r., oglądając okolicznościową wystawę, z uśmiechami na twarzach próbowali rozpoznać, na którym zdjęciu znajdują się ich ukochani wychowawcy, katecheci i nauczyciele. Swoje głosy zapisywali na kartach konkursowych, które wrzucali do specjalnie przygotowanej skrzynki.

Po otwarciu i sprawdzeniu skrzynki z oddanymi głosami (a było ich ponad sto!), w dniu 12 października, w Dniu Nauczyciela, w szkole ogłoszono wyniki. Okazało się, że trzy osoby rozpoznały wszystkich nauczycieli. Były to: Pani Dorota Rosińska, Pani Maria Komperda, a także Pani Marzena Zarycki. Drugie miejsce przypadło Pani Sylwii Koszarek, a trzecie miejsce – Pani Kindze Pierwole-Truty. Kolejne miejsca zajęli nauczyciele: Pani Dorota Wilmanowicz-Rumińska, Barbara Aksamit oraz Pani Ewa Krzywiec, a także rodzice: Pani Karolina Stoch oraz Pani Anna Banach.

Wśród uczniów najlepiej poradziły sobie: Claudia Lysik oraz Gabriela Patro – zajmując pierwsze miejsce wśród uczniów. Na drugim miejscu znaleźli się bracia Victor i Filip Ignatowscy oraz Maja Radgowska. Trzecie miejsce zdobyła Lena Rusnak. Na dalszych miejscach uplasowali się uczniowie: Maja Aksamit, Roxana Kołtaś oraz Natalia Iwanicka, a także licealistki: Anna Stoch, Emma Sojka i Arianna Serafin.

Wszyscy laureaci konkursu zostali nagrodzeni pięknymi upominkami.

Wyniki konkursu wraz z prawidłowymi odpowiedziami zaprezentowano na specjalnej wystawie fotograficznej prezentowanej w Dniu Nauczyciela. Nie zabrakło w tym dniu wielu kwiatów i życzeń dla nauczycieli, ciekawych rozmów oraz wspomnień, a także wspólnych zdjęć z laureatami i bohaterami fotografii.

Korzystając z okazji, wszystkim pedagogom składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. Życzymy satysfakcji z wykonywanego zawodu. Bycie nauczycielem polonijnym to pasja, a pasja motywuje, pobudza do działania i sprawia ogromną satysfakcję z jej efektów.

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Wyświetl wszystkich